Domácí přírodní řasenka

Miluji řasenky… Nebo aspoň miluji to, jak vypadají na očích. Jedním z problémů, které jsem u řasenek ale vždy měla, bylo to, že je prostě nesnesu na očích. Štípají či svědí mě oči, mám potřebu si je pořád mnout a nakonec mám řasenku všude jen ne na očích. Co ale s tím? 🙂 Nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, že si řasenku začnu vyrábět sama, pořád jsem to ale odkládala tak dlouho, až už jsem své vlastní prokrastinace měla plné zuby a pustila jsem se vzhůru do toho. 😀 Našla jsem sice nakonec několik receptů, bohužel ale žádný z nich pro mě nebyl použitelný, protože prostě nefungoval. Nakonec jsem dospěla až ke svému vlastnímu „receptu“ se kterým se vám nyní podělím. 🙂

Tento recept sice je pravděpodobně těžké udělat bezobalově, nicméně máte aspoň jistotu, z jak kvalitních surovin si řasenku vyrobíte a víte, že si na oči nedáváte nic špatného. 🙂

Suroviny

 

Návod na přípravu:

Vezměte si mističku a v té smíchejte jednu lžičku aktivního černého uhlí a jednu lžičku arrowroot. Černé uhlí jsem si já osobně koupila v práškové formě v lékárně toto, nicméně pravděpodobně byste mohli použít i běžnější formu černého uhlí v tabletkách a rozdrtit je (ale bude se s ním hůře manipulovat a hlavně je potřeba mít opravdu prášek, ne hrudky). Arrowroot jsem sehnala ve zdravé výživě. Suché ingredience tedy nejdříve promíchejte a poté začněte přidávat mandlový olej. Zde přidávejte opravdu pomalu a vždy pečlivě promíchejte (stačí opravdu troška). Jako výsledek by vám měla vzniknout mazlavá gelová konzistence, která bude podobná té řasence. Výsledek by tedy neměl být ani příliš tekutý, ani hutný. Konzistence, kterou pak snadno naberete na řasenku a zároveň vám nesteče dolů.

Poté máte s výsledkem dvě možnosti. Buď si gelem můžete zkusit naplnit čistý obal na řasenku, aby vám sloužila tak, jako opravdová řasenka. Druhá možnost je, že si jí dáte do malé mističky a poté vždy jen kartáček od řasenky do ní namočíte, trochu „tekutiny“ otřete o kraj krabičky, abyste jí na řasách neměly příliš, a poté aplikujete na řasy (tuto variantu používám já). Vždy jednou za čas poté kartáček od řasenky důkladně vyčistím, aby se mi na něm neusazovaly nečistoty.

Tato řasenka mé řasy nejen ztmaví, ale částečně i prodlouží a zhustí. 🙂 Zároveň jsem zkoušela i její výdrž a vydrží bez problémů celý den. 🙂 Jen občas se mi maličko někde obtiskla, ale to mi dělaly i běžné řasenky, takže nic, čím by její funkčnost byla špatná. Jinak vydrží celý den bez problémů a nikde se nijak zásadně nemaže.

 

Vyzkoušíte jí také? Případně co na ní říkáte? 🙂

 

 

One response to “Domácí přírodní řasenka”

  1. […] Dále řasenku používám dle vlastního receptu vyrobenou jen z několika ingrediencí podle receptu zde. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *