Finance na zeleno: investování eticky i ekologicky

Půldenní vzdělávací akce v Brně, která vás nakopne do světa investic!

 

  • Láká vás dlouhodobě investování, ale nevíte vůbec, kde začít?
  • Chcete začít investovat, ale zároveň toužíte, aby to bylo v souladu s vašimi hodnotami, ať už etickými či ekologickými?
  • Nevycházíte s penězi a přemýšlíte, kde v domácnosti ušetřit, abyste mohli více spořit na svoji budoucnost?
  • Toužíte po vlastním bydlení, ale netušíte, jak na to?

 

Přesně s těmito problémy vám pomůžeme během našeho přednáškového dne, který se koná 27. listopadu od 13:00 v Brně na adrese Třída Kapitána Jaroše 31 (kanceláře Explicit Invest).

Chci si hned koupit lístek!

Na jaká témata a vzdělávací bloky se můžete těšit?

1) Finanční plánování

Barbora Stodůlková

 

Základem všeho je vědět, proč danou věc dělám. To platí i v investování.

Abychom byli schopni dosáhnout svých finančních cílů, důležité je mít plán. Je potřeba vědět, „v kolika s kolika“, tedy kolik peněz potřebuji a kdy. Díky tomu budeme mít před sebou jasně nastavenou cestu a budeme vědět, kam jdete.

Právě to, proč je důležité mít finanční plán, co vše by měl obsahovat a na co si dát ve finančním plánování pozor, vám řekne Bára Stodůlková, zakladatelka projektu Bohatá žena a spoluzakladatelka firmy Explicit Invest.

Jasně strukturovaný finanční plán vám pomůže dosáhnout vašich cílů, ať už je to vysněný domek se zahradou či například klidný důchod s jistou rentou, který vám zajistí, že se budete moci věnovat například filantropii či dobrovolnictví.

 

 

2) Vlastní bydlení versus investiční nemovitost

Pavla Šimková

 

Mít svůj vysněný dům či byt je cílem mnoha z nás. Jak to ale v současné době vůbec zvládnout, když jsou ceny na vrcholu? Je možné si vlastní nemovitost vůbec ještě pořídit?

A co například investiční nemovitosti, dávají v současné době ještě smysl? Neklesnou ceny naopak za pár let? Má cenu na to čekat?

Právě na tyto otázky se podíváme s Pavlou Šimkovou, realitní makléřkou z firmy Explicit Invest.

Pavla vám poví více o vývoji v oblasti nákupu nemovitostí, o tom, proč si v současné době nemovitost vůbec (ne)kupovat a též konkrétní tipy, jak na to. Povíme si i něco o daních v nemovitostech a na co si dát pozor.

Pavla má s nákupem nemovitostí bohaté zkušenosti jak ze svého osobního života, tak ze své pracovní praxe, proto se od ní dozvíte konkrétní tipy pro oblast nemovitostí.

 

 

3) Jak na investování zeleně?

 

Investování je skvělý způsob jak zhodnotit své peníze, jak ho ale praktikovat tak, aby bylo v souladu s našimi etickými a ekologickými hodnotami?

Přesně na to se zaměříme v bloku zaměřeném na ekologickém investování, o kterém vám poví Pavla Wernerová, zakladatelka projektu Za lepší život a expertka v oblasti ekologického investování.

Povíme se o důvodech, proč se zaměřovat na ekologické investování a ukážeme si rozdíly mezi „klasickým“ a ekologickým investováním.

Probereme též etiku v oblasti investování, která s tématem ekologie hluboce souvisí.

Uvidíte vzorový příklad ekologického portfolia a dozvíte se, jestli je opravdu možné zhodnocovat peníze ekologicky i eticky a ještě z toho vydělat peníze. Je ekologické investování méně výnosné nebo je to jen mýtus? Přesně to se dozvíte na této besedě.

Taktéž se dozvíte o konkrétních možnostech, jak se do této oblasti vrhnout. Na vás bude poté už jen začít…

 

 

4) Dá se ušetřit díky ekologii?

Anežka Mičánková

 

Lidé často vidí ekologii jako něco drahého a příliš nákladného. Může to být ale přesně naopak, můžeme díky ekologii ušetřit?

O tom vám více poví Anežka Mičánková z projektu Finančně nezávislá.

Dozvíte se, jak efektivně využívat zdroje, které máte už pravděpodobně k dispozici, díky čemuž můžete dosáhnout dlouhodobého snížení výdajů.

Zjistíte, jak vám ekologie může pomoci k vytvoření rezervy anebo třeba i jak zdravé sebevědomí (a nepodléhání konzumu) může mít vliv na vaši peněženku.

Díky tomuto workshopu budete mít jasno, jak se chovat odpovědně po všech stránkách. Propojíme si odpovědného chování vůči přírodě s odpovědností ve vaší peněžence a zjistíte, jak se toto spojení krásně doplňuje.

 

 

5) 30minutová závěrečná debata se všemi řečnicemi

Máte otázky, které jsme nestihli probrat a toužíte se některé z řečnic na ně zeptat? Přesně toho můžete využít v závěrečné 30minutové debatě se všemi řečnicemi, kde se doptáte na vše, co vás zajímá.

Doražte ideálně na celý program, jednotlivé přednášky na sebe budou hezky navazovat a díky tomu získáte komplexnější informace. 

Časový harmonogram (27. listopadu)

 

13:00- 13:10: Uvítání

13:10-14:00: 1) Finanční plánování

14:00-14:15: Přestávka

14:15-15:05: 2) Vlastní bydlení versus investiční nemovitost

15:05-15:20:  Přestávka

15:20-16:10: 3) Jak na investování zeleně?

16:10-16:25: Přestávka

16:25-17:15: 4) Dá se ušetřit díky ekologii?

17:15-17:45: 5) Panelová debata + otázky účastníků

Chci si koupit lístek!

Kde zakoupit lístky?

Lístky je možné zakoupit zde. Pokud váháte, jestli se této akce zúčastnit, neváhejte. Počet míst je omezen pouze na 20! 

 

Přidáte se? Tak si ulovte ten svůj lístek a vrhněte se do investování s námi!