/
916 Views8
Asi to spousta z nás zná. Rády se líbíme, chceme nosit něco pohodlného, ale zároveň i sexy a do toho částečně řešíme i kvalitu. Ideálně chceme naše spodní prádlo z přírodních materiálů. Přestože u nás najdete spoustu značek spodního prádla, spousta z nich je šita v Asii ve špatných podmínkách, z pochybného materiálu a o jejich kvalitě lze taky pochybovat.
Protože sama jsem také hledala nějaké spodní prádlo, které by bylo pěkné, ale splňovalo i výše uvedená kritéria, rozhodla jsem se sepsat přehled několika značek, z nichž je většina nejen česká, ale hlavně šitá ve férových podmínkách a spousta z nich je i z přírodních materiálů (například z bio bavlny). Férové módy je sice všude spousta, ale najít nějaké spodní prádlo mezi tím je občas docela oříšek. Všechny tyto značky které níže zmiňuji, mají krásné spodní prádlo různých tvarů i velikostí, kde si snad každá z nás vybere přesně podle „chuti“.

Créeme

Slovenská značka (převážně spodního prádla) Créeme může být příkladem férového oblečení. Jejich výrobky jsou z bio nebarvené bavlny s certifikátem GOTS a jsou lokální výroby. V jejich „repertoáru“ ze spodního prádla naleznete bratelky (podprsenky plavkového střihu bez kostic) a několik druhů kalhotek. Zaměřují se tak nejen na etickou stránku svých výrobků, ale aby byly i pro ženy pohodlné.

Značka Créeme také klade důraz na to, aby prodejem svých výrobků nevydělávali jen oni, ale podporovali i ostatní.  Díky koupi některého z jejich výrobků totiž přispíváte na smysluplné projekty jako Farma naděje a Ochrana dravců.

V současné době prodávají své spodní prádlo převážně přes eshop, nicméně pokud to nemáte daleko do Bratislavy, můžete se skočit podívat do jejich obchodu přímo tam a oblečení si rovnou vyzkoušet. Crééme je skvělá značka spodního prádla z přírodních materiálů, kterou si určitě zamilujete.

 

Nice Belly

Česká značka, která ve svém repertoáru má nejen spodní prádlo, ale i další oblečení jako bederní pásy či legíny. Všechno oblečení této značky je šito v České republice a mnoho z nich je z přírodních materiálů. Spodní prádlo, které v současné době nabízejí, je z bavlněného úpletu s Eko-tex certifikací či bambusového úpletu. V současné době nabízejí buď klasický střih kalhotek nebo brazilky, buď čistě bílé nebo s potiskem a mají poměrně jednoduchý design.

 

Essentials for Zula

Zdroj: Bobu

Rakouská značka oblečení, která se zaměřuje na tvorbu spodního prádla a plavek. Přestože značka příliš nepoužívá přírodní materiály (často používají rayon a spandex), zaměřuje se na ruční výrobu v etických podmínkách a jejich výrobky jsou opravdu krásné a sexy v ne úplně obvyklém provedení. U podprsenek si u nich můžete obvykle ze dvou velikostí, XS/S (pro košíčky A a B) a M/L (pro košíčky C a větší). Jejich podprsenky jsou bez kostic a proto by neměly nikde tlačit ani stahovat.

 

Reparáda

Reparáda je módní značka, která, jak se sama popisuje, „se inspiruje ve vintage střizích a celým svým srdcem podporuje myšlenky slow fashion.“ Všechno oblečení, které v Reparádě koupíte, je šité v Brně nebo v okolí a tedy je zde kladen důraz na etické podmínky. Ze spodního prádla u nich naleznete jen kalhotky, nicméně ty jsou ušity z bambusové viskózy a najdete je zde v různých barvách i velikostech. Pokud byste se měli zájem do obchodu přímo i osobně podívat, naleznete je v Brně, přesnou adresu a otevírací dobu naleznete zde.

Kromě spodního prádla najdete v jejich repertoáru různé sukně, šaty, motýlky, kalhoty či legíny.

 

Česká bio móda

Zdroj: Česká bio móda

Česká bio móda je česká značka, která klade důraz nejen na používání 100 % bio bavlny, ale také na to, že jsou její výrobky šité v Česku za důstojných pracovních podmínek. Ve svém repertoáru mají nejen spodní prádlo, ale i košilky, tílka, sukně nebo i oblečení pro pány. Ze spodního prádla nabízejí kalhotky různých střihů a nebo vyztužené podprsenky nebo pushupky.

 

Page Underwear

Zdroj: Page Underwear

Česká značka spodního prádla navrhovaná módní designérkou Bárou Severin. Všechny své modely tvoří přesně na míru (které si od vás při objednávce vyžádá) a její spodní prádlo je opravdu sexy. Zároveň používá materiály jako je bio bavlna a bambus. Přestože je cena trochu vyšší, máte spodní prádlo, které nejen perfektně sedne, ale zároveň je české značky, z kvalitních materiálů a opravdu krásné.

 

Heaven li

Zdroj: Heaven li

Česká značka spodního prádla, které vzniklo spojením módních návrhářek Pavly Gerschonové a Karolíny Vávrové. Výsledkem jejich spolupráce je značka Heaven li, která je nejen pohodlná, ale opravdu krásná. V jejich repertoáru naleznete nejen kalhoty, podprsenky a komplety, ale i „vybavení“ na svatbu pod svatební šaty. 🙂

Spodní prádlo od této značky se vyrábí přímo na míru. První možnost jak ho vytvořit je se osobně setkat v jejich obchodě v Praze a nebo se přes internet domluvit na všech mírách, aby prádlo co nejlépe sedělo. Pro své prádlo využívají z velké části bambusový úplet. Pokud chcete spodní prádlo, které je nejen kvalitní, ale i krásné, tato značka vás nadchne.

 

LNK Rules

Zdroj: LNK Rules a modelka Kristy z projektu Za normální holky

Česká ručně šitá značka spodního prádla v jednoduchém (často černém) provedení, ale přitom sexy. Za značkou stojí módní návrhářka Elena Kožuszniková. U této značky se mi hodně líbí to, že mezi své modelky vybírá slečny a ženy všech velikostí a „typů“, což není úplně u značek se spodním prádlem obvyklé. Mezi výrobky značky naleznete braletky, kalhotky a bodýčka.

 

El.Ka Underwear

Zdroj: El.Ka Underwear

Tato značka už je mi sympatická jen popisem na svých stránkách. Jak sami o sobě říkají, „jsme česká značka spodního prádla, která se rozhodla bojovat proti levným dovozům z Asie. Zkrátka věříme, že stojí za to bojovat a konkurovat něčím jiným, než jen nejnižší cenou.“ U svých výrobků se snaží, aby hlavně prádlo sedělo, bylo hezké a pohodlné. Vše jejich prádlo je vyráběno v České republice a snaží se o používání co nejkvalitnějších látek.

Nicméně v jejich výrobcích naleznete asi trochu jiné výrobky, než byste čekali. Nejen že se zaměřují i na pánské a dětské oblečení, ale u dámského oblečení tu nenaleznete žádné podprsenky či sexy tanga, ale dámské „trenýrky“ na spaní. Nicméně přestože nemají tak široký repertoár, mají tak krásné vzory, že si budete chtít nějaký ten kus koupit domů a jít v něm hned do postele.

 

Fler

Pokud vám přehled značek výše nestačí a rády byste zkoumaly dále, můžete zkusit prohledávat Fler. 🙂 Fler je český portál, který se zaměřuje na ručně dělané výrobky všeho druhu. Naleznete tu věci od oblečení, přes šperky až po dekorace do domácnosti. Ručně šité spodní prádlo z přírodních materiálů zde naleznete také hodně. Naleznete zde mnoho různých značek či švadlen, které prodávají prádlo jak už předem hotové, tak i na míru. Pokud máte čas a chuť, zkuste se Flerem prohrabat a možná naleznete další skvosty do svého šatníku. 🙂 Poměrně oblíbená je například značka Saana.

 

Zaujala vás některá z uvedených značek spodního prádla z přírodních materiálů? A jakou oblíbenou značku spodního prádla máte vy? 🙂
 1. Zdravím, přijdou mi tyto typy dost obyčejné a myslím že osobně mám v šatníku hezčí kousky.. 😀 Možná proto že jsou víc sexy jak říká můj přítel. Navíc vybíráme společně přes eshop: https://miorio.cz Tady mají plno zajímavého spodního prádla a cenově dostupného a do obchodu bych přítele jistě nedostala… 😀

  Odpovědět
  1. Hezký den, děkuji za komentář a za tip, nicméně článek se zaměřuje hlavně na etické spodní prádlo vyráběné buď z přírodních materiálů a nejlépe i v Česku. 🙂 Dívala jsem se na ty webovky a připadá mi to jako klasický obchod se spodním prádlem, kde netušíte, jakého je původu. 🙂 V části „o nás“ je text typu „Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed“, takže si tam toho moc o tom původu nepřečtu. 😀

   Odpovědět
 2. Páni, díky za práci s vyhledáním opravdu zajímavých značek, etických a lokálních, s povedeným designem. Je skvělé najít je sepsané na jednom místě!

  Odpovědět
 3. Děkuji, že jste si dala tu práci a našla tyto značky. Krásný den 🙂

  Odpovědět


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.