/
82 Views0
Zero Waste není jen o redukci odpadu, ale i o preferenci zážitků nad věcmi a větším souznění s přírodou. A toho se bude týkat výzva tohoto týdne. A jak tedy na to?

 

Jak již bylo zmíněno v úvodu, zero waste se dotýká i preferencí zážitků nad věcmi. A co může být jednodušším krásným zážitkem než vyrazit ven?

Každé období má něco do sebe. V létě je vymýšlení venkovních radovánek, ale ani zima nemusí být na procházky venku tak špatná. I zima může být nádherná, jen si jí musíme umět užít. Během každého období existuje řada aktivit, které jsou pro to dané období specifická a jedinečná. Co a kdy můžeme dělat?

 

Jaro

Já tu mám nejraději vycházky do přírody, kdy všechno začíná kvést. Příroda se probouzí, je čerstvý vzduch a všude krásně.

 

Léto

Během léta je možné dělat nespočet variant. Jít k rybníku se koupat, chodit po přírodě, hrát venku fotbal či si jen házet s míčem nebo si jen dělat venku táborák. Meze se zde nekladou a počasí všem venkovním aktivitám jen přeje. Vyrazit můžete i na výlet někam za kulturou, sezóna hradů a zámku je obvykle v plném proudu.

Přestože spousta lidí během léta by nejraději vyrazila na obvyklé turistické atrakce (ala zábavné parky), můžete svou návštěvou podpořit i dobrou věc. Co navštívit některou z místních záchranných stanic pro zvířata? Případně můžete vyrazit do některé z našich národních parků nebo chráněných oblastí. Nejen že tam nepotkáte davy lidí jako na obvyklých turistických atrakcích, ale užijete si hlavně krásné přírody a čerstvého vzduchu.

Podzim

Přestože se počasí často začíná kazit, to nemusí venkovním radovánkám nijak bránit. Co takhle vyrazit si například na houby či lesní plody do lesa? 🙂 Můžete si tak udělat dobrou zásobu do mrazáku na dlouhou zimu.

 

Zima

Z domu se nám obvykle ve studeném počasí nechce ani na krok. Zima ale nemusí být jen nepříjemná. Vyražte se jen projít, popadněte běžky nebo si jděte na zamrzlý rybník zabruslit.

Výzva?

Zkuste do svého programu zařadit pravidelně 15 minut denně cíleného pobytu venku. Vyražte na krátkou procházku, vyvenčete pořádně psa či jen si běžte na chvíli „vyvětrat hlavu“. Během pracovního týdne pravděpodobně nebudete mít čas na nějaký delší výlet ven, ale co o víkendu? Zkuste vzít svoji rodinu/děti/kamarády ven a užijte si některou z vhodných aktivit pro aktuální roční období. A snažte svůj výlet udělat co nejšetrněji. Vezměte si s sebou svou vlastní znovupoužitelnou láhev na vodu, zabalte si nějakou tu svačinku a případné odpadky, které za tu dobu vyprodukujte, si vezměte zase s sebou a vyhoďte je správně doma, ne v přírodě. Příroda vám poděkuje a vy si užijete krásný výlet. 🙂

 

Chodíte často na výlety do přírody? A jaké jsou vaše oblíbené destinace? 🙂

Zanechat komentář: