/
531 Views0
Nakupování online je čím dál tím oblíbenější, a to nejenom proto, že je to pohodlnější, ale hlavně tam najdeme opravdu velké množství kvalitních produktů. Protože i já mám ráda tento typ nakupování, dala jsem dohromady své ekologické e-shopy a jejich seznam sepsala do tohoto článku. Najdete zde e-shopy zaměřující se na přírodní kosmetiku, bezodpadovou domácnost, zdravé potraviny či biohacking. Se všemi těmito obchody mám dobrou zkušenost, takže je mohu jen doporučit, jak co se týká komunikace, tak s kvalitou jejich produktů.

 

Econea

Econea rozhodně patří mezi mé nejvíce oblíbené ekologické e-shopy, protože tam najdete v podstatě vše, na co si můžete vzpomenout.

Co zde naleznete?

Ekodrogerii, přírodní kosmetiku, dámské intimní potřeby, láhve na pití, domácí mlýnky na obilí, pytlíčky na ovoce a zeleninu, textilní výrobky (ručníky, utěrky apod.), nádobí a příbory, potřeby na úsporu energií, raw dobroty, kancelářské potřeby i knihy o udržitelnosti a zdravém životě. V každé kategorii najdete spoustu značek a výrobců, od kterých si můžete vybrat.

Co je na tomto e-shopu jiné?

Na e-shopu se mi zároveň líbí jejich filozofie. Snaží se, aby jejich produkty byly nejen ekologické, ale i etické. Neprodávají produkty testované na zvířatech ani s obsahem živočišných složek a většina jejich produktů vlastní některý z ekologických certifikátů. Zároveň pokud zjistí, že některý jimi prodávaný výrobek není tak ekologický, jak si původně mysleli, přiznají to a stáhnou ho z prodeje. To bylo možné vidět například u odpadových sáčků, kde zjistili, že se rozkládají na mikroplasty

Zároveň když produkty zasílají, posílají je v krabičkách, které už byly někým používané, takže je znovu využijí. Také neposílají žádné plastové bublinkové fólie, tedy po objednání z e-shopu vám nepřibude další odpad doma navíc.

Další výhodou mnoha produktů je, že s jejich používáním v dlouhém období ušetříte hodně peněz, nejen za energii, ale i za zbavení se jednorázových produktů. Proto mohu jen doporučit.

 

Organikk

Organikk patří mezi mé další oblíbené ekologické e-shopy. Svým zaměřením je poměrně podobný e-shopu Econea, nicméně najdete zde mnoho jiných ekologických značek než právě na Econee.

Co zde naleznete?

Ekodrogerii, přírodní kosmetiku, pytlíčky na ovoce a zeleninu, lahve na pití, nádobí a příbory či některé módní doplňky jako například pouzdra na tablety či kabelky.

Co je na tomto e-shopu jiné?

E-shop Organikk mi osobně připadá zajímavý tím, že nabízí některé produkty, které jsem jinde neviděla a nejsou příliš obvyklé. Mezi to patří například zubní mýdla či rozložitelné náplasti z přírodních materiálů.

Sama jsem zubní mýdlo vyzkoušela a je to poměrně zajímavá alternativa ke klasickým zubním pastám. Je balené v papíru (tedy poměrně praktické na cesty, protože nehrozí riziko rozbití obalu) a zároveň ho stačí použít jen trošku, a tedy dlouho vydrží. Osobně mohu doporučit.

Každým vaším nákupem na tomto e-shopu přispějete na smysluplnou organizaci.

Další věc, která je mi na e-shopu Organikk obzvláště sympatická je to, že část ze svého zisku věnují na pomoc přírodě. 5% z každé objednávky posílají na transparentní účet organizace Justice for Nature, kde svým darem podporují protipytláckou hlídku Blue Patrol. Tedy každou objednávkou, kterou na e-shopu Organikk uděláte, přispějete na smysluplnou aktivitu, která pomáhá přírodě a tím i nám.

 

Aroma Oils

Aroma Oils se zaměřuje nejenom, jak název vypovídá, na kvalitní esenciální oleje, ale nabízí i sortiment zdravé výživy.

Co zde naleznete?

Převážně vše pro aromaterapii, jako například esenciální oleje, směsi olejů, difuzéry, aroma lampy a mnoho dalšího. Kromě toho e-shop nabízí i sortiment zdravé výživy: koření, kávu, čaje, mouky, výživové doplňky či třeba sušené ovoce a ořechy.

Co je na tomto e-shopu jiné?

Aroma Oils se zaměřuje převážně na aromaterapii, a proto zde moc oceňuji kvalitní výběr esenciálních olejů, různých jejich směsí či rovnou hotových produktů s esenciálními oleji (třeba roll-ony nebo nosní inhalátory). Pokud jste zastánci aromaterapie, na tomto e-shopu najdete vše, co potřebujete.

Se slevovým kódem „aroma5“ získáte na e-shopu Aroma Oils 5% slevu!

Grizly

Na e-shopu Grizly najdete nejenom velký výběr přírodní kosmetiky, ale skvělý je tento obchod převážně pro milovníky zdravé výživy, kteří zde najdou spoustu kvalitních potravin.

Co zde naleznete?

Přírodní kosmetiku, ekodrogerii, vitaminy a doplňky stravy a hlavně velký sortiment zdravé výživy. Ať už ořechy či sušené ovoce, mouky, luštěniny, mouky, rostlinné oleje či třeba kvalitní čokolády.

Co je na tomto e-shopu jiné?

Obrovský kvalitní výběr zdravých potravin na jednom místě. Sama z tohoto e-shopu mám nejraději jejich semínka na klíčení, která klíčím v klíčící misce, a mohu jen doporučit.

Láká vás klíčení semínek a nevíte, jak na to ani kde hledat kvalitní semínka? Tak mrněte na můj kompletní manuál, kde vám povím, jak na to!

BrainMarket

Brain Market je e-shop zaměřený na biohacking (tedy zlešení svého zdraví a své mysli), kde ale najdete spoustu přírodních produktů. Pokud jste o biohackingu nikdy neslyšeli, doporučuji knížku od Veroniky Allister Hoř pomalu.

Biohacking může být zajímavý i pro nás nadšené ekology: vzhledem k tomu, že snahou biohackingu je vlastní zlepšování, i právě to nám může pomoci v našem boji za lepší planetu a dodat nám na to energii. Pro mně osobně je to čím dál tím zajímavější téma.

Co zde naleznete?

Velké množství doplňků stravy, které jsou na přírodní bázi. Kromě toho ale na e-shopu najdete i přírodní kosmetiku a drogerii.

Co je na tomto e-shopu jiné?

Příklady dvou druhů vitamínů, které užívám já.

Osobně mám ráda, že zde seženu i produkty, které nejsou jen balené do plastu, ale například i do skla, tedy do druhu materiálu, který lze téměř nekonečně recyklovat.

Ze sortimentu nejraději využívám produkty značky Viridian, což je kvalitní značka veganských vitamínů s přírodním složením. Já od nich využívám například hořčík (střídám různé druhy), vitamín D3 či komplex pro sportovce.

Hledáte kvalitní veganské vitamíny? Pak rozhodně mrkněte na ty od Viridian.

Znáte výše z uvedených e-shopů? Případně jaké další ekologické e-shopy máte oblíbené?

 

 

 

Zanechat komentář:


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.