/
184 Views0

Přestože jsem už deset let vegetariánkou a vždycky jsem měla dojem, že „pomáhám“ planetě aspoň trochu tím, že se snažím chránit zvířata, nikdy mi nedošlo, jak málo vlastně dělám…

Někdy na konci roku 2015 jsem se náhodou dostala k několika článkům o Zero Waste hnutí od Bey Johnson. Její idea spočívající v minimalizaci odpadu z domácnosti mě nadchla natolik, že jsem se snažila zjistit více. Od té doby jsem během krátké doby přečetla její knihu Zero Waste Home, kde Bea dává konkrétní tipy, jak domácnost s „nulovým“ odpadem vést, ale také jak si zjednodušit život a udělat ho mnohem plnohodnotnější. Až v té chvíli mi došlo, že to může být dalším krokem, jak zase trochu k lepšímu působit na své okolí a životní prostředí.

Na této stránce bych ráda šířila osvětu o stylu Zero Waste a jak pomocí tohoto stylu můžeme napomoci nejen našemu prostředí, ale i sami sobě. Protože je současná společnost zaměřená převážně na konzum, je důležité se z tohoto proudu vymanit. Díky tomu, že začnete sami u sebe snižováním odpadu uděláte nejen něco pro životní prostředí, ale zároveň i ušetříte a budete žít kvalitnější a zdravější život. Touto stránkou bych ráda inspirovala čtenáře, aby si postupně osvojili také životní styl zero waste a udělali svůj život nejen kvalitnější, ale i také bohatší na zážitky a ne na materiální věci.

Zero Waste není o omezování, naopak. Je o zbavení se zbytečností, které váš život dělají zbytečně komplikované.

Zanechat komentář:


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.