/
204 Views0

Moc ráda zkouším nové věci, a to platí hlavně u přírodních, bio či bezobalových produktů. Před časem jsem dostala z eshopu Nuspring několik produktů na vyzkoušení, takže jsem měla na zkoušení novinek skvělou příležitost. Jednalo se nejen o několik produktů na vlasy, ale i na péči o pleť a něco do domácnosti. Protože už uběhla nějaká doba, měla jsem skvělou možnost všechny výrobky vyzkoušet. Jaké produkty jsem vyzkoušela, jak obstály a mohu je doporučit? 🙂 O tom více v dnešním článku.

Tak vzhůru na recenzi. 🙂

Kondicionér Ponio, vůně: Svěží bylinky

O kondicionéru Ponio jsem více psala ve své velké recenzi vlasových přípravků zde. Nicméně bych ráda zkušenosti s ním shrnula i tady. 🙂 Kondicionér od Ponio se mi na vlasy skvěle osvědčil a vlasy jsem po něm měla krásně hebké a dobře se rozčesávaly. Co se týká vůně, měla jsem svěží bylinky, které mi nejvíce asi připomínaly kombinaci máty s tea tree olejem. Kondicionér sám o sobě hezky voní, ale na vlasech poté není příliš cítit. Pokud tedy hledáte nějakou intenzivní vůni, doporučovala bych vám spíše druh Orient Chai, který jsem zkoušela v minulosti a který je poměrně intenzivní a voní po orientálním koření.

Co se týká výhod, zde spatřuji jako hlavní výhody čistě přírodní složení a to, že se po tomto kondicionéru vážně dobře rozčesávají vlasy. Zároveň má kondicionér veganské složení a je bez palmového oleje.

Co se týká nevýhod, tak zde jako hlavní spatřuji to, že je kondicionér zabalený v plastu. Nicméně je to poměrně pěkná nádobka, pro kterou možná naleznete využití i v domácnosti (například v kuchyni či v dílně na šroubky). Další nevýhodu zde vidím cenu produktu, který je trochu finančně náročnější (za 200 g cca 390 Kč). Nicméně ho ale stačí trošku a vydrží poměrně dlouho, takže tuto nevýhodu kompenzuje zase jinak. 🙂

 

Vlasový sprej Navia

Další produkt, který jsem zkoušela, byl vlasový sprej s ceramidy a B5 na rozčesávání vlasů od značky NaviaTen jsem si chtěla vyzkoušet hlavně z toho důvodu, že mám husté tuhé vlnité vlasy, které se poměrně špatně rozčesávají. I když použiji dobrý kondicionér a mokré vlasy si s ním bez problémů rozčešu, po ránu se zacuchanými vlasy to bývá horší. K přípravku jsem byla trochu skeptická, ale nakonec jsem byla pozitivně překvapená, že se mi vlasy vážně rozčesávají lépe. Pořád to sice nebylo ideální, nicméně i menší změny k lepšímu při rozčesávání si na svém typu vlasů všimnu, takže za mě částečný úspěch. 🙂 Používala jsem ho vždy po ránu na suché vlasy a neoplachovala. Osobně si myslím, že na méně hrubé vlasy, než mám já, by fungoval skvěle, na hrubších vlasech, jako mám já, je efekt částečný (ale alespoň nějaký).

Podle výrobců by měl sprej pomáhat i při tepelném stylingu (tedy žehlení i natáčení vlasů) a má vyživovat vlasy, nicméně protože tyto „tepelné zásahy“ na svých vlasech nepraktikuji, nemohu posuzovat. 🙂

Jaké hlavní výhody ze spatřují? Produkt má přírodní a veganské složení a je bez palmového oleje. Zároveň je ve skleněném obalu. Co se týká nevýhod, tak tady spatřuji hlavně cenu v poměru k množství. 30 ml vyjde na cca 200 Kč a pokud sprej budete používat například dvakrát denně na rozčesávání, bohužel vám příliš dlouho nevydrží.

 

Tělové suflé Soaphoria, druh: Žena

Suflé Soaphoria se pravděpodobně asi bude řadit k mým nejoblíbenějším krémům, a to nejen kvůli skvělému složení a dobré funkčnosti, ale i kvůli vratným obalům.

Suflé má pěnovou konzistenci a je hodně nadýchané. Stačí nanést jen malé množství a pěna se teplem pokožky rozehřeje a půjde krásně rozetřít.

Já osobně používám suflé nejčastěji jaké krém na obličej, případně na tělo na sušší místa, která mi krásně hydratuje. Na obličej ho používám jako podkladový krém pod make-up a také pravidelně každý večer se s ním mažu na noc. Co považuji za výhodu je to, že ačkoliv má krém ve svém složení hodně olejů, není úplně mastný. Je lehce mastnější, ale nepřipadám si po něm jako bych si na obličej namazala samotný olej, mnohem lépe se vstřebává. Z tohoto důvodu se mi i dobře používá právě jako zmiňovaný podkladový krém pod make-up. Zároveň má suflé čistě přírodní složení bez palmového oleje a je veganské.

Ačkoliv suflé hezké voní, nevoní přespříliš intenzivně, takže by nemuselo dráždit ani citlivější nosy. Je to spíše taková lehká jemná vůně. 🙂 Zároveň má i dost příznivou cenu, 125 ml za cca 200 Kč. Vzhledem k tomu, že ho stačí aplikovat opravdu málo, vydrží poměrně dlouho. Co se mi na této značce také líbí je to, že má vratné obaly. Při dalším nákupu je můžete vrátit do eshopu Nuspring a dostanete za jejich vrácení slevu.

Upřímně řečeno, u tohoto produkty jsem žádné vady nenašla. Je to něco, co bych si i sama koupila a mohu jen doporučit. 🙂

 

Přírodní houba na mytí nádobí MAISTIC z konopí a celulózy

Na houbičku jsem byla moc zvědavá. Houbička je naprosto bez plastu (vyráběná z konopí a celulózy) a při vyhození se tedy nerozpadá na mikroplasty.

Nicméně výrobce prý zatím nemůže tvrdit, že je biologicky rozložitelná. Ptala jsem se proč, když je přírodní. Na to mi odpověděla marketingová manažerka z eshopu takto: „Houbičky Maistic jsou ze 100% přírodních materiálů jako je lufa, organická bavlna, dřevitá celulóza, ale nemají certifikát OK Compost, protože ještě testují, jak se bude chovat materiál v průběhu času. Měly by se rozložit, ale ještě jsou ve stádiu vývoje, čili to nemají potvrzené a proto to nemohou tvrdit oficiálně. Houbička se dá vyhodit do klasického odpadu nebo případně na kompost, pokud to bude jedna houbička za čas, tak by to nemělo vadit. Jen nemáme potvrzené, jak se bude na kompostu chovat.“ Takže tak. 🙂 Já osobně houbičku asi po dosloužení na ten kompost hodím, případně ji doma spálíme v kamnech.

Houbičkou se skvěle myje a protože je i trochu hrubší, dobře s ní můžete odškrábat lehce připečené kastroly či pekáče. Nicméně není tak hrubá jako například klasická drátěnka, takže vám nádobí nepoškrábe, ale zároveň s ní pravděpodobně neodrbete velké připáleniny (na to musíte zvolit jinou ligu). Nicméně ji vidím jako super náhradu klasických houbiček, protože tato jim je nejvíce podobná, ale bez zbytečných plastů. Stojí cca 80 Kč a mně už drží asi dva měsíce, takže zatím má i poměrně výdrž 🙂 Za mě moc spokojenost. 🙂

 

Paletka na obočí pro tmavovlásky Couleur Caramel

Posledním produktem, který jsem zkoušela, byla paletka na obočí od francouzské přírodní značky kosmetiky Couleur Caramel. Tato značka má všechny produkty přírodní, některé i v bio kvalitě. Zároveň spoustu ze svých produktů balí jen do papíru či do skla. Paletka, kterou jsem měla já (pro tmavovlásky) má tři různé barevné odstíny, černou, tmavější hnědou a světlejší hnědou.

Paletka se mi moc dobře osvědčila, nicméně tuto variantu doporučuji jen pro ty, kteří mají opravdu tmavé obočí. Já sama jsem tmavohnědovláska a mám hodně tmavé obočí, nicméně i tak na mě tmavější hnědá byla až příliš tmavá a vyhovuje mi tedy spíše nejsvětlejší odstín, který na mém obočí vypadal přirozeně. Proto bych ženám se světlejším hnědým obočím paletku v této barevné variaci spíše nedoporučovala, protože na ně barvy budou příliš tmavé. Dostupné jsou ale i paletky od této značky pro blondýnky, s tou ale nemám zkušenost, takže nemohu posuzovat. 🙂 Tato paletka je zabalená do krabičky z papíru, paletka je vyrobená z kombinace papíru a plastu.

Stíny z této paletky se dobře nanáší díky praktickým kartáčkům a bez problémů vydrží na obočí celý den a krásně ho vyplní. Za mě tedy spokojenost. Zároveň od této značky naleznete spoustu dalších přírodních produktů, jako například rtěnky, řasenky či make-up. 🙂

 

Shrnutí:

Já osobně byla nejvíce spokojená s tělovým suflé od Soaphoria a s houbičkou na mytí nádobí MAISTIC. 🙂 Nicméně i zbytek produktů se osvědčil, takže eshop s klidnou duší doporučuji. 🙂 Zároveň všechny vyzkoušené produkty byly přírodní, s krásným složením a minimem plastů. Takže palec nahoru. 🙂

 

Co zaujalo z produktů vás? A máte zkušenosti s eshopem Nuspring? 🙂

Zanechat komentář:


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.