/
421 Views2
Vitamíny Viridian
Často dostávám otázky, jaké vitamíny využívám, případně jestli s těmi, které využívám, jsem spokojená. Vzhledem k tomu, že nejčastěji využívám vitamíny Viridian Nutrition, rozhodla jsem se sepsat pro vás tuto větší recenzi. Dozvíte se, proč je mi tato značka tak sympatická, jestli/jak je udržitelná a jestli jejich vitamíny opravdu stojí za to. Pokud tedy hledáte recenzi na vitamíny Viridian, jste na správném místě.
Zároveň se s vámi podělím i o to, které konkrétní vitamíny užívám já, jakožto dlouhodobý vegetarián, který žije většinu času na čistě veganské stravě.

 

Veganské vitamíny Viridian: velká recenze

Složení vitamínů Viridian: jak jsou na tom?

Spousta konvenčních vitamínů má dost pochybné složení, ať už se co se týká kvality jejich ingrediencí, tak běžného používání látek živočišného původu.

Firma Viridian Nutrition se snaží se svými produkty pracovat jinak. Všechny jejich produkty jsou vyráběné z nemodifikovaných surovin, neobsahují přidaný cukr, ochucovadla, barviva či jakékoliv jiné „vycpávky“. Složení mají tedy opravdu krásně čisté.

Ingredience, které používají, jsou pěstovány bez pesticidů, herbicidů a dalších chemikálií. 40 % jejich produktů má i certifikaci EKO od Soil Association, což je poměrně uznávaná certifikace bio produktů.

Složení konkurenčních vitamínů
Příklad nejmenované značky vitamínů. Je zde krásně možné vidět, z čeho jsou vyráběné běžně používané tobolky vitamínů.

Zároveň ingredience, které do svých vitamínů používají, jsou pěstovány lokálně ve Velké Británii, kde jsou poté vitamíny z těchto surovin rovnou vyráběny.

Zároveň, co považuji důležité zmínit u složení, jsou kapsle vitamínů. Obvykle jsou kapsle vitamínů vyráběny ze želatiny, tedy jsou živočišného původu. Oproti tomu všechny kapsle vitamínů značky Viridian jsou čistě rostlinné, tedy žádná želatina.

Složení vitamínů Viridian
Kapsle vitamínů značky Viridian jsou plně veganské.

Většina tradičních vitamínů má kapsle vyráběné ze želatiny, tedy živočišného původu. Oproti tomu kapsle vitamínů značky Viridian jsou plně veganské.

Etika a ekologie

Ve firmě Viridian je též důležitá ekologie a etika. Pojďme se podívat na několik důležitých oblastí fungování firmy.

Všechny své výrobky vyrábějí ve Velké Británii a jak již bylo zmíněno, i suroviny, které používají pro výrobu vitamínů, jsou lokálního původu. Díky tomu snižují svoji uhlíkovou stopu, protože nepřeváží suroviny sem tam přes celou planetu.

Složení vitamínů Viridian
Obaly vitamínů jsou vyráběné ze skla a ve Velké Británii je dokonce možné je i vrátit.

Sympatická je i jejich snaha redukovat množství obalového materiálu. Své výrobky balí do recyklovaných a recyklovatelných materiálů, častým jejich materiálech je sklo, případně papír. Zároveň v jejich domovské Británii je možné vrátit jejich obaly zpátky do lékáren a získáte za to 25 pencí.

Společnost též své výrobky netestuje na zvířatech. Všechny ingredience, které používají, mají historii bezpečného používání pro lidi, a tedy zde nejsou žádné pochybné ingredience s nejasnými účinky.

Společnost taktéž pravidelně posílá část svých zisků neziskovým organizacím. Doposud firma Viridian Nutrition poslala více než 390 tisíc liber organizacím jako je třeba Friends of the Earth nebo UNICEF.

Zajímavý je proces, jak vybírají charity, kterým peníze budou věnovat. Každý rok totiž posílají do obchodů, do kterých dodávají své produkty, formulář, kde jednotliví obchodní partneři mohou nominovat své oblíbené charity a poté pro ně i hlasovat. Jediné kritérium, které firma má, je, že 40 % z věnované částky půjde na dětské charity a 40 % na ekologicky zaměřené charity. 20 % poté může jít na organizace s jiným zaměřením. Všechny charity musí být oficiálně registrovány a taktéž nesmí být nijak zapojeny do výzkumu na zvířatech. Firma Viridian si tímto způsobem reguluje, jestli dané organizace jsou v souladu s jejich postoji.

 

Veganské vitamíny od značky Viridian | Které užívám já?

Sama jsem dlouhodobým milovníkem této značky, a proto s klidnou duší mohu doporučit konkrétní vitamíny, které užívám. Firma je mi sympatická nejenom čistým složením jejich produktů, snahou balit své produkty do jiných materiálů, než plastů, ale i právě i svými etickými a ekologickými postoji.

Vzhledem k tomu, že se stravuji převážně vegansky, doplňuji vitamíny, kterých je občas ve veganské stravě nedostatek.

Jste vegani a řešíte, které vitamíny by bylo vhodné doplňovat? V tom případě se podívejte na tento můj kompletní manuál o veganských vitamínech a doplňcích stravy.

Vitamín B12

První z vitamínů, které používám, je vitamín B12. Jakožto člověk, který žije převážně na veganské stravě, je doplňování tohoto vitamínu klíčové pro mé vlastní zdraví. Tento vitamín je totiž možné získat jen ze živočišných výrobků, tedy ve veganské stravě není k mání. Důležitý je pro tvorbu červených krvinek a taktéž pro správnou funkci nervového systému.

Vitamín B12 bohužel z veganské stravy nezískáte a je tak pro vegany klíčové ho doplňovat.

Při nedostatku tohoto vitamínu můžete trpět chudokrevností či onemocněním nervové soustavy. Pro doplnění tohoto vitamínu nyní využívám vitamínový B-komplex od Viridian, se kterým jsem moc spokojená.

 

Vitamín D

Vitamín DDalší z vitamínů, který užívám, je vitamín D. Ačkoliv si ho tělo běžně umí zpracovat ze slunce, problematické je, že ne vždy jsou sluneční podmínky ideální a taktéž přes zimu se venku vyskytujeme méně často.

Nedostatek vitamínu D je je spojován s autoimunitnímu onemocnění, psychickými potížemi (obzvláště depresemi), obezitou či například s nižší mentální výkonností.

Zajímavé je, že nedostatkem mohou trpět nejenom vegani, ale právě i „klasická“ masožravá populace, která též nemusí mít ideální podmínky pro získání vitamínu ze slunce.

Nedostatkem vitamínu D netrpí je vegani, ale i „běžná“ populace.

Vzhledem k tomu, že vitamín D je klíčový i pro psychickou kondici, doplňuji ho pravidelně. Dlouhodobě využívám Viridian vitamín D3, který je díky svému vysokému obsahu daného vitamínu možné užívat jen obden.

 

Omega-3 mastná kyseliny

Vitamíny omega 3 mastné kyselinyDalší „vitamíny“, které doplňuji, jsou omega-3 mastné kyseliny. Ty je možné získávat i z některých rostlinných zdrojů, jako například ze lněného či konopného semínka, chia semínek či z vlašských ořechů. Jinak se nachází spíše v živočišných produktech, a to hlavně v rybách.

Pokud hledáte kvalitní semínka či ořechy, omrkněte e-shop Svět plodů. S kódem „zalepsizivot“ získáte i 5 % slevu na celý svůj nákup.

Protože vím, že nejsem úplně důsledná v jezení těchto potravin, raději tyto kyseliny doplňuji i skrze doplněk stravy. Využívám směs olejů od Viridian, která mi omega-3 mastné kyseliny skvěle doplní. Zároveň doplňuje i mastné kyseliny omega-6 a omega-9.

 

Hořčík

Vitamínový doplněk hořčíkPosledním vitamínem, který využívám od značky Viridian, je hořčík. Nedostatek hořčíku je u populace poměrně běžný a setkávám se s velkým množstvím lidí i z „masožravé sféry“, kteří jeho nedostatkem trpí.

Pro mně je to klíčový vitamín, který doplňuji, protože když s tím přestanu, poměrně silně to na sobě cítím. Pociťuji zvýšený pocit únavy a po delší době, když vitamín neberu, mám problémy i po ránu vstávat z postele, jak jsem unavená. Hořčík mi s tímhle problémem skvěle pomáhá.

Značka Viridian nabízí různé kombinace hořčíku s dalšími vitamíny. Já tyto kombinace různě střídám, abych měla pestrost. Jeden z mých oblíbených produktů je Magnesium Citrate Powder.

 

Shrnutí

Vitamíny značky Viridian využívám již dlouhodobě a proto je s klidnou duší mohu doporučit. Jsou kvalitní, s přírodním složením bez živočišných přídavků a též jsou baleny převážně do skla, které lze jednoduše recyklovat. Proto mi tyto vitamíny připadají jako jedny z nejlepších na českém trhu.

Kromě zmíněných vitamínů v tomto článku vitamíny Viridian nabízí obrovské množství dalších vitamínů, tedy od této značky můžete najít přesně ty, které potřebujete pro své tělo.

 

Znáte značku Viridian? Vyhovuje vám?
Případně máte oblíbené vitamíny od nějaké jiné značky?
  1. Vitaminy VIridan vyuzivam uz pomerne dlouho a nemuzu si je vynachvalit. Horcik mam taky.

    Odpovědět


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.