/
194 Views0
Sice je už skoro konec léta, ale sezóna farmářských trhů je stále v plném proudu. A co můžete všechno na farmářských trzích nalézt? Od ovoce, přes zeleninu až po domácí sýry či mléko. Spousta toho navíc v bio kvalitě. 
Takže co tedy bude tedy dnešní výzvou?

 

Jednou z nejlepších možností jak nakupovat ovoce a zeleninu je na farmářských trzích. Nejen že potraviny jsou opravdu lokální, ale zároveň často ušetříte velké množství peněz. Spousta produktů na farmářských trzích je v bio kvalitě, jen tak nejsou oficiálně značeni a cenou se pohybují mnohem níže než bio produkty, které můžete zakoupit v supermarketu. Zároveň zde bez problémů můžete nakupovat do vlastních nádob či sáčků. Proto se farmářské trhy vyplatí nejen finančně, ale zároveň máte i jistotu opravdu kvalitního jídla.

 

Výzva?

Léto je na farmářské trhy rozhodně nejlepším obdobím. Vezměte si vlastní plátěnou tašku, pár hadrových pytlíčků na ovoce a zeleninu a vyražte na nejbližší farmářské trhy, co máte. Případně si můžete udělat i pěkný víkendový výlet. Pokud o žádných farmářských trzích nevíte, zkuste trochu zapátrat. Pohledejte na internetu, zeptejte se známých.. Pokud zjistíte, že právě teď žádné otevřeny nejsou, zkuste si alespoň najít, kdy farmářské trhy ve vašem okolí opět začínají a zapište si to do kalendáře, ať se tam v dané období nezapomenete podívat. 🙂 Poté se nezapomeňte na trhy správně vybavit. Vezměte si vlastní síťovku, pytlíčky na ovoce a zeleninu či sklenice. A vzhůru nakupovat!

Chodíte rádi na farmářské trhy? Máte nějaké své oblíbené, které byste mohli doporučit? 🙂

Zanechat komentář:


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.