/
187 Views2
Čisticí prostředky T-E-O
Ačkoliv jsem fandou čištění domácnosti pomocí octa, ne pro každého musí být ocet ideálním produktem. Kvůli své typické vůni (či pro někoho zápachu) je pro mnoho lidí nepříjemným řešením. Pro jedince, kteří stále chtějí používat čisticí drogerii bez chemie, ale chtějí se vyhnout octu, je skvělým řešením poměrně nová česká značka přírodní drogerie T-E-O. Kdo stojí za touto značkou, proč vznikla, co vše nabízí a jak se tato značka osvědčila? O tom všem vám povím v tomto článku.

 

Jak vznikla značka T-E-O?

Za celou značkou T-E-O stojí Iveta Halešová, podnikatelka, ale zároveň hrdá maminka a babička. Právě poslední role Ivetu ovlivnila nejvíce. Když se jí narodil vnouček, ještě více přemýšlela nad tím, jaké čisticí prostředky v domácnosti používají a jestli nemohou pro něho být závadné.
Protože Iveta nebyla spokojená s nabídkou přírodní čisticí drogerie na trhu, rozhodla se s tím sama něco udělat. V tu chvíli se zrodil nápad založit vlastní přírodní značku čisticí drogerie, u jejíž používání se nebude muset obávat, jestli se s ní její vnouček dostane do kontaktu a bude z toho mít například alergie či jiné dopady.

Iveta si vytvořila takovou značku čisticích prostředků, kterou se nebála použít sama doma se svým vnoučkem.

A tak vznikla značka T-E-O, zkratka „Trvalé“, „Ekologické“ a „Odbouratelné“ drogerie. Nyní má ve svém sortimentu Iveta několik výrobků: čisticí koncentrát, gel do myčky, antibakteriální tekuté mýdlo a antibakteriální tonikum. Všechny produkty jsou veganské, netestované na zvířatech a všechny ingredience jsou přírodního původu.
Pojďme se mrknout na jednotlivé produkty.

Produkty značky T-E-O

Čisticí koncentrát

Žena čistící umyvadlo s čisticím prostředkemKoncentráty jsou dle mého názoru skvělým produktem, pokud si chcete kupovat balené výrobky. Díky tomu, že je ředíte, nepotřebujete takové množství obalů jako u klasického, naředěné produktu. Proto mi je koncentrát moc sympatický a stal se mým oblíbeným produktem.

Hlavní výhoda tohoto univerzálního čisticího koncentrátu je v tom, že vám vydrží opravdu dlouho. Stačí ho zředit vodou, vlít například do lahvičky se sprejovačem a máte na čas vystaráno. Prostředek při používání tvoří lehkou pěnu, se kterou se dobře čistí.

Čistič je možné využívat v mnoha různých oblastech v domácnosti, ať už pro čištění povrchů v koupelně či kuchyni, na mytí oken nebo třeba i na omývání dětských hraček.

 

Může prostředek plný olejů čistit?

Osobně jsme se dost bála, jak bude koncentrát čistit. Přeci jen, ve složení má poměrně velké množství olejů, a tak jsem si nebyla jistá, jestli povrchy nebudou spíše mastné než čisté. Nakonec jsem byla ale pozitivně překvapena, protože se s ním pracovalo skvěle a povrch zanechával krásně čistý bez zbytků mastnoty.

Ačkoliv je ve složení spoustu olejů, mastný povrch tento čistič za sebou rozhodně nezanechá. 

Sama dlouhodobě využívám na čistění především jen ocet, který používám v různých kombinacích, ať už s vodou či s jedlou sodou. Nicméně ze své praxe vím, že vůně octu není úplně každému příjemná. V tomto případě je koncentrát TEO zajímavou alternativou, protože díky obsahu esenciálních olejů příjemné voní a ocet ve složení není vůbec přítomný.

Co se týká složení, to je opět čistě přírodní. Naleznete zde směs přírodních olejů, jako třeba lněný či kokosový, tepelně upravené minerální soli a výtažky z cukrové třtiny. Vše je doplněno esenciálním olejem levandule pro příjemnou vůni.

Koncentrát je možné koupit jak v menším, 250ml balení, anebo ve větší, litrovém balení. Litrové balení vám vydrží opravdu dlouhou dobu, takže tady ušetříte i velké množství obalů v porovnání s používáním klasických naředěných čističů.

 

Gel do myčky

Složení gelu do myčky od T-E-O
Při pohledu na složení uvidíte jen samé přírodní ingredience.

Dalším produktem, který jsem zkoušela, byl gel do myčky. Ten jsem vyzkoušela u svých rodičů, protože sama na svém bytě myčku nemám, a osvědčil se moc dobře.

Nádobí hezky umyje a zároveň je opět plně přírodní ve svém složení. Vzhledem k tomu, že z nádobí poté jíme, považuji přírodní složení u těchto produktů za velmi zásadní.

Naprosto mi nedává smysl používat toxické produkty na čistění nádobí zatímco řešíme, aby naše potraviny byly bez pesticidů a chemie. Když už bez chemie, tak ve všech částech „jídelního cyklu“. Ve složení má gel do myčky velké množství olejů a je obohacen o vůni túje.

 

Mýdlo

Iveta se v rámci produktů značky T-E-O nezaměřuje jen na čistotu našich domácností, ale i na nás. Proto nesmí v sortimentu chybět ani mýdlo. To je možné používat nejenom na ruce, ale i na celé tělo. V ingrediencích má pouze přírodní oleje jako například lněný, mátový či levandulový. Díky tomu je mýdlo vhodné pro všechny věkové skupiny, včetně dětí. 

Mýdlo samo o sobě dobře myje a zároveň i příjemně levandulově voní. Proto věřím, že právě i dětem může být poměrně hodně příjemné.

Přírodní mýdlo od značky T-E-O

 

Antibakteriální tonikum

Antibakteriální tonikum mi připadá jako skvělá pomůcka na cesty, když si nemůžete umýt ruce a přeci jen se trochu chcete zbavit nečistot na vašich rukách.

Já osobně mám s konvenčními dezinfekcemi či podobnými antibakteriálními toniky několik problémů. Často nepříjemně smrdí, vysušují pokožku a zanechávají podivný lepivý povlak na rukou, který mě nutí co nejdříve vyhledat vodu a ruce si od dezinfekce omýt. Toto tonikum nejenom že příjemně voní, ale zároveň i ruce hydratuje. Nemám tu tedy podobné problémy jako u ostatních konvenčních dezinfekcí.

Sympatické je mi i to, že se zakladatelka značky Iveta snaží co nejvíce svých ingrediencí shánět lokálně. Například levandulový esenciální olej odebírá z Levandulového statku Bezděkov. Kromě toho je zbytek ingrediencí plně přírodní. Najdete zde například směs olejů nebo světlík lékařský.

Za mně super pomůcka na cesty, když už nějakou dezinfekci sebou chci vézt. Pokud už nějakou dezinfekci, tak alespoň přírodní.

Čisticí a dezinfekční prostředky

Co s těmi obaly?

Ačkoliv jsem se všemi produkty byla moc spokojená, je tu jedna věc, která je z mého úhlu pohledu negativní, a to jsou obaly, které jsou z plastu.

Bohužel víme, že plasty se obtížněji recyklují. Tento svůj postřeh jsem sdílela právě s Ivetou Halešovou, zakladatelkou firmy T-E-O, která mi vysvětlila své důvody pro výběr plastových obalů pro své produkty.

 

Plasty jako bezpečnější alternativa pro rodiny s dětmi

Iveta poměrně dlouhou dobu přemýšlela nad tím, že by používala skleněné obaly. Nicméně protože cílí své produkty poměrně hodně na maminky s dětmi a u skla je poměrně velká šance, že se může rozbít a střepy z láhví by mohly ublížit dětem, raději se tomu vyhnula.

Odmítnutí skla, aby s prostředky mohly bezpečně manipulovat i děti.

Iveta nechtěla, aby na jejích produktech bylo napsáno, že se s nimi musí jednat opatrně v přítomnosti dětí, protože to nenavozuje příliš důvěryhodný pocit ohledně přírodnosti značky. Zakládá si na tom, že její produkty jsou naprosto bezpečné pro používání v domácnosti s malými dětmi a není potřeba se obávat, že by se dětem po použití produktu něco stalo.

Nicméně své výrobky nyní již dodává do několika bezobalových prodejen, kam své výrobky dodává ve velkých kanystrech. Zákazníci si tak mohou naplnit do svých obalů přesně tolik, kolik sami potřebují. Proto pokud stejně kupujete balené čisticí prostředky, ty od značky T-E-O jsou skvělým přírodním řešením.

 

Shrnutí

Osobně jsem s produkty značky T-E-O byla moc spokojená a je mi sympatické, proč značka vlastně vznikla. Čisticí prostředky nejenom dobře čistí, ale zároveň i krásně voní.

Jsou plně přírodní ve složení a proto jsem ideální právě pro rodiny s dětmi, kde by hrozilo, že se děti mohou prostředkem polít. Zároveň je mi moc sympatické, že se Iveta snaží se své produkty dostat i do bezobalových obchodů, aby snížila množství obalů, které produkuje. Věřím, že se Ivetě bezobalový prodej do budoucna podaří ještě více. 

Pokud tedy sháníte alternativu k octu a nemáte například žádný bezobalový obchod pro načerpání si bezobalových čisticích prostředků poblíž, vidím čisticí prostředky od značky T-E-O jako skvělou účinnou alternativu.

 

Co za produkty na čištění domácnosti používáte vy? Jaké jsou vaše oblíbené značky? 🙂
Článek vznikl v rámci spolupráce. Všechny názory jsou založeny na vlastní zkušenosti a pečlivém zkoušení a zkoumání výrobků.
  1. Díky za tip na drogerii, já většinou používám ocet, ale právě mám docela problém s tím zápachem. Tak zkusím konečně asi něco jiného, co by mohlo lépe vonět.

    Odpovědět


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.