/
413 Views2
Já s řasenkou Avril Organic
Z reklam i drogerií se na nás valí záplavy různých krémů či jiných kosmetických produktů, u kterých často ani nevíme, k čemu všemu jsou dobré. Navíc když se podíváme na obsah jejich ingrediencí, vypadá to spíše jako obsah chemické laboratoře než jako něco, co bychom si na sebe chtěli mazat.
Jak se ale ve směsi těchto kosmetických produktů vyznat a jak o sebe správně pečovat? Abych vám to usnadnila, podělím se s vámi v tomto článku o moji kosmetickou rutinu aneb jak na přírodní péči o pleť a vlasy. Produkty využívám jen ty opravdu kvalitní z přírodních ingrediencí, protože co na sebe mažu je stejně důležité jako to, co konzumuji.

Přírodní péče o pleť

Osobně jsem jedním z těch zastánců, kteří doma nechtějí mít milion různých produktů, ale mají jen pár, které mohou použít klidně v různých časech během dne. Zároveň dbám opravdu na kvalitu a proto používám jenom plně přírodní produkty.

Ačkoliv je jedním z mých velkých kritérií nakupovat věci bez obalu, v oblasti kosmetiky je to občas náročnější. Nejenom že některé produkty bez obalu je téměř nemožné sehnat (například make-up), ale zároveň tím, že se prodávají v neuzavřených obalech, mohou ztrácet na kvalitě. Proto v oblasti kosmetiky používám některé balené výrobky, ale snažím se je nakupovat spíše v papíru či ve skle.

Bohužel ani plastu se občas nevyhnu. Přírodní kritérium je tady ale zásadní.

Jak tedy vypadá taková moje pleťová rutina? Jdeme se na ní podívat!

Ranní péče o pleť

Každé mé ráno začne umytím obličeje pod vodou. Nepoužívám žádné mýdlo, voda mi stačí. Poté na pleť použiji levandulovou vodu od Purity Vision, kterou si po obličeji rozetřu látkovými tamponky (ty mi spokojeně slouží už několik let a za nic bych je neměnila).

Levandulová voda je úžasně multifunkční, protože nejenom že jí můžete používat na pleť, ale klidně i třeba na pečení či do koktejlů.

Další část mojí péče o pleť závisí na tom, jestli jdu „mezi lidi“ či jen pracuji z domova.

Pokud zůstávám doma, nelíčím se, jen si namažu obličej pěstícím krémem Lavera a na rty využívám svůj oblíbený multifunkční balzám (přesný recept na něj najdete v mé knížce Konec doby odpadové).

Pokud jdu do společnosti či do práce, nalíčím se. I tady dbám na to, aby produkty, které používám, měly jen přírodní složení a žádné chemikálie. Jako podklad pod make-up využívám již zmiňovaný krém Lavera.

Následně sáhnu po make-upu od značky Avril Organic ve světlém odstínu. Krásně pleť sjednotí, ale zároveň není příliš hutný a nevypadá to, jako kdybych měla na obličeji vrstvu navíc.

Pudr je jeden z mála kosmetických výrobků, které si nyní vyrábím. Je naprosto jednoduchý: stačí jen smíchat arrowroot (druh škrobu), skořici a kakao. Přesné množství namíchejte podle odstínu své pleti. Poté používejte jako klasický sypký pudr.

Na řasy se mi skvěle hodí černá řasenka pro objem též od značky Avril Organic. Nehrudkuje se, řasy prodlouží a zhustí a vydrží celý den. Zároveň je vhodná i pro citlivé oči.

Značka Avril Organic je francouzská bio dekorativní kosmetika a držitel certifikace Ecocert, která zaručuje, že minimálně 95% ingrediencí ve výrobcích musí být přírodního původu. U nás je dostupná na e-shopu NuSpring.

Večerní péče o pleť

Když nastane večer, v případě, že mám na sobě make-up, čeká mě důkladné čištěné pleti. Pleť si odličuji pleťovým čisticím gelem od OnlyBio za použití látkových tamponků. Poté jako tonikum používám levandulovou vodu, která pleť krásně zklidní.

Na závěr dne, těsně před spaním, si obličej opět namažu krémem Lavera. Ten používám multifunkčně jak ráno pod make-up, tak právě navečer na noční regeneraci. Nejsem zastánce zvlášť denních a nočních krémů, chci, abych jeden mohla používat kdykoliv. Rty si namažu svým podomácku vyráběným balzámem.

 

Přírodní péče o vlasy

Vlasy jsou naše koruny krásy, proto je potřeba se o ně řádně starat. Jak to mám s vlasy já?

Moje vlasy jsou poměrné husté, vlnité a spíše suché. Dost se mi lámou, takže je potřebuji hodně vyživovat a pravidelně jim dávat masku a další regeneraci. Jak tedy vypadá moje vlasová péče?

Přírodní šampon

Vzhledem k tomu, že ráda recenzuji různé přírodní produkty, vyzkoušela jsem obrovské množství různých přírodních prostředků na vlasy, ať už vlasových mýdel, tekutých šamponů či těch tuhých. Nakonec jsem vždy nejraději skončila u tuhých šampuků, které mi osobně nejvíce vyhovují. Jednoduše se s nimi manipuluje, dlouho vydrží a zároveň jsou opravdu účinné.

Například vlasová mýdla mi moc nevyhovují, protože mi na vlasech vytváří mastný povlak. Toho se nejsem schopná zbavit, ať zkouším cokoliv, třeba i octové oplachy.

Přírodní tuhý šampuk Haaro Naturo je dostupný na e-shopu NuSpring.

V rámci spolupráce s e-shopem NuSpring jsem před časem dostala na testování jejich tuhý šampuk pro objem vlasů od značky Haaro Naturo.

Haaro Naturo je moc sympatická značka. Nejenom že je plně přírodní a balí své produkty jen do papíru, ale též jsou vyráběny v České republice. Většina bylinek, které na výrobu používají, pochází z České republiky či ze Slovenska. Ideální lokální značka.

Značku Haaro Naturo založily dvě ženy, které mají v Liberci přírodní kadeřnictví a chtěli pro něj najít i přírodní vlasovou kosmetiku.

Protože nenašly žádnou podle svých představ, sami si ji vyrobily. A tak vznikla značka Haaro Naturo.

A jak se osvědčil samotný šampuk? Skvěle!

Vlasy jsem po jejich umytí měla hezky hedvábné a zároveň mi šampuk i mírně zlepšoval poletování vlasů, s čímž mám poměrně problém. Nyní šampuk používám pravidelně a jsem s ním moc spokojená. Mohu ho jen doporučit.

Přírodní maska na vlasy

Protože jsou mé vlasy poměrně suché, nezbytnou péčí je i maska na vlasy. Tu se snažím používat tak dvakrát do týdne. Na vlasy jsem si oblíbila masku na vlasy pro hydrataci a lesk od laSaponaria. Po umytí vlasů šampukem aplikuji masku, na tu si dám ručník a nechám ji tak 10 minut působit. Až poté masku z vlasů umývám a následuji s péčí kondicionérem, který používám až na závěr této rutiny.

Masku je důležité používat před aplikováním kondicionéru. Kondicionér totiž vlasová vlákna zavírá a maska by se špatně dostávala do vlasů. Proto kondicionér patří až na závěr.

Kondicionér

V poslední době jsem zakotvila u přírodního kondicionéru od CareMedica, o kterém jsem psala v tomto článku. Má krásné přírodní složení a skvěle hydratuje.

Bohužel jsou výrobky od značky CareMedica balené do plastu, takže pravděpodobně do budoucna zase překotvím jinam. Vyhovuje mi ale jejich přírodní složení, které obsahuje i medicínské houby, a zároveň mým vlasům dělá opravdu dobře.

Vlasový olej

Ve chvíli, kdy mi vlasy po umytí vlasů uschnou, aplikuji ještě lněný vlasový olej. Ten využívám hlavně na konečky a maličkaté množství si též rozetřu na ruce a prohrábnu jím vlasy až od kořínků. Díky tomu získají vlasy výživu navíc a jsou pak o něco živější.

Pozor ale na to, že oleje stačí opravdu maličkaté množství. Pokud byste to s ním přehnali, můžete bohužel vypadat, jako byste si žádnou hlavu nemyli.

 

To by bylo z mých rituálu přírodní péče o pleť a vlasy vše. Moc doufám, že vás tento článek inspiroval zařadit více přírodních produktů do své péče a třeba jste objevili i produkty, které jste ještě neznali. 

Jaké produkty na přírodní péči o pleť a vlasy máte rádi vy? Případně jaký produkt se chystáte vyzkoušet? 🙂
Disclaimer: Řasenku a make-up od značky Avril Organic a šampuk od Haaro Naturo jsem obdržela na recenzi od e-shopu NuSpring. Všechny názory jsou upřímné a nikým neovlivněné.
  1. Já zbožňuju tu levandulovou vodu, co zmiňuješ, občas s tím čaruji i v kuchyni a je to fakt zajímavý, jak moc další novou chuť to všemu dodá. Jinak se mi v kosmetice asi nejvíce osvědčily produkty od Lavery a Weledy, na těch dost frčím.

    Odpovědět
    1. Jojo, levandulová voda je super. 🙂 Od Weledy jsem zatím nic nezkoušela, ale vím, že hodně lidí si ji chválí, tak to musím asi taky někdy zkusit. O:)

      Odpovědět


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.