/
172 Views0
Pokud rádi chodíte na jídlo do restaurací a berete si ho s sebou, určitě jste někdy skončili s jídlem zabaleném v plastovém boxu, ve kterém jsme si ho odnesli. Plastový obal ke kterému je často ještě zabalený plastový příbor a to vše ještě v plastové tašce. Všímáte si, kolik vznikne zbytečného odpadu už jen z jednoho oběda? Jak tomu předejít?

 

S rostoucí hektičností doby je jídlo s sebou stále pohodlnější formou občerstvení. I tomu odpovídá množství odpadu, který takto vzniká. V Americe je každý den spotřebováno více než 100 milionů kusů plastových příborů. Co se týče například pizzy, každý den je v Americe spotřebováno 3,36 milionů krabic na pizzu každý den! Jak těmto horám odpadků předcházet?

Další problémem je i to, že lidé, co si kupují jídlo v jednorázových plastových obalech v něm často i jídlo rovnou ohřívají v mikrovlnce. Plast ale může ze sebe při ohřívání vylučovat škodlivé látky, proto při ohřívání je lepší se plastovým nádobkám vyhnout úplně. Pokud přeci jen používáte plastové obaly na jídlo, přesuňte si při ohřívání jídlo alespoň z plastového obalu na klasický talíř.

 

Výzva?

Až příště opět půjdete do svého oblíbené bistra či restaurace a budete si opět chtít vzít jídlo s sebou, nezapomeňte si s sebou vzít svou vlastní nádobku a příbor. V případě, že máte doma klasické znovupoužitelné plastové nádobky, můžete je využít, lepší je se ovšem plastům vyhýbat úplně. Využít můžete buď větší sklenici, do které si jídlo „nalijete“ či případně klasický old-school nerezový nosič na jídlo. Případně můžete využít i jiné značky nerezových jídelních misek. Co se týče příborů, zkuste si vzít ten svůj vlastní domácí. Nejen že nezabere ve vaší tašce tolik místa, ale jídlo s ním je rozhodně mnohem pohodlnější než s tím plastovým, který se mnohokrát okamžitě zlomí, jakmile do něčeho říznete.

Půjdete do toho? 🙂

 

Berete si rádi jídlo s sebou? A pokud ano, nosíte si své vlastní misky? 🙂

Zanechat komentář:


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.