/
1,077 Views3
Tak jako se snažím zbavit svojí domácnost chemických výmyslů a zjednodušit si jí, stejného pravidla se snažím držet i u své kosmetiky. Přestože u některých kosmetických produktů může být dosažení jednoduchosti dost těžké, v některých případech je to jednoduché, jen musíte vědět, jak na to. Co si například vyrobit domácí suchý šampon z jedné až tří ingrediencí (zní to divně, ale pochopíte), který nejen že vás nebude stát skoro nic, ale hlavně je účinný a přírodní? Tak hurá na to.

 

Je to už delší dobu, co jsem od jedné své kamarádky slyšela, že používá jako suchý šampon arrowroot (škrobový prášek). Nejdříve jsem tomu moc nevěřila, ale protože jsem si říkala, že by se mi samotné také suchý šampon hodil a já žádný doma už nějakou dobu neměla, říkala jsem si, že ho vyzkouším. Občas asi jako každý bývám lenivá a v jedenáct večer se mi mýt vlasy nechce a přivstanout si druhý den kvůli tomu se mi nechceš už vůbec. A výsledek? Skvělý. Vlasy přestaly být mastnější a vydržely bez mytí i třeba další dva až čtyři dny.

Po delší době jsem měla chuť experimentovat trochu více a říkala jsem si, že by byl skvělý suchý šampon, který by byl nejen přírodní, ale i trochu „nadzvedával“ vlasy a zároveň nebyl v mých tmavých vlasech příliš vidět. Přestože jsem obvykle byla schopná používat prášek tak, abych ho neměla bílý všude, občas se to přeci jen stalo. Nakonec z mého tvoření vznikl recept, který mi nyní skvěle vyhovuje. Díky němu nejen že prodloužím dobu mezi mými pravidelnými mytími vlasů aniž by mi začaly „zářit“ mastnotou, ale i jsou vlasy krásně nadýchané a prášek na nich není vůbec vidět.

 

Recept

  • 2 lžíce arrowroot (škrobový prášek, zakoupíte ve zdravých výživách)  => můžete případně použít i kukuřičný škrob, ale arrowroot se mi osvědčil lépe
  • 2 lžíce bílého jílu (koupíte v obchodě s kosmetickými potřebami)
  • 1 malá lžička kakaového prášku (jen pro tmavé vlasy, u světlých ho vynechte)

Všechny ingredience smíchejte a promíchejte. Mně se nejvíce pro uchovávání prášku osvědčily kořenky na sůl či pepř. Zde můžu i dobře všechny ingredience bez problémů protřepat.

Když mám prášek v kořence, aplikuji si ho na vlasy buď tak, že si ho trochu nasypu do dlaně a poté jím vlasy zespoda pořádně prohrábnu (tak, aby se prášek dostal i na vršek vlasů) a nebo si  vždy ve vlasech někde udělám pěšinku, kolem ní prášek nasypu, prohrábnu vlasy a poté stejný postup opakuji na více místech ve vlasech. Nicméně první způsob se mi osvědčil lépe.

Pokud vám recept pořád připadá jako „složitý“, doporučuji zkusit jako samotný suchý šampon arrowroot. Sám o sobě funguje dobře také a může to být jeden z prvních kroků k přechodu na ekologičtější kosmetiku. Přestože ho pravděpodobně nenaleznete bez obalu, vydrží vám značně dlouho a ušetří i vaší peněženku.

 

Vyrábíte si také domácí šampon? A jaké další domácí kosmetické produkty máte rádi?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.